Kolmapäeval, 9. aprillil toimus Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna ja arvutiteaduste instituudi korraldatud seminar „Tehisintellekti võimalused meditsiinis“.
Sel kevadel avab Tartu Ülikool doktorantuuriks 182 õppekohta. Kandideerima oodatakse kõiki, kel on soov luua uusi teadmisi ning jätkata karjääriteed teadlase, tippspetsialisti või juhina.
1. aprillil toimus ülikooli aulas Tartu Ülikooli ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) koostöös sündinud kontserdisarja „Harmonia Universitatis“ teine kontsert „Kurt Weill 125“.
Infokirjast leiab kliimateemade kõrval viiteid sellelegi, mida võiks teada kestlikust ruumiplaneerimisest, fosforiidi kasutusvõimalustest ja meditsiinisüsteemi tulevikust.
15. aprillil kell 16.15 peab ortodontia professor Triin Jagomägi inauguratsiooniloengu „Suu funktsioonide mõistmine ja nende roll hambumusanomaaliate kujunemisel. Kas ennetava hambaravi uus ajastu?“.
Eesti doktorikool kutsub 22. aprillil kl 10–12 teadmussiirdedoktorantuuri tutvustavale veebiseminarile. Huvilistel palutakse registreeruda, seminari link saadetakse osalejatele meilile.
14.–15. märtsil kohtusid Tartu Ülikoolis Euroopa teadusülikoolide võrgustiku LERU ja seitsme Kesk-Euroopa ülikooli partnerlusprogrammi LERU-CE7 rektorid.
14. märtsil pidas lõunaeesti keele ja kultuuri lektor Sulev Iva Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis esimest korda ülikooli emakeelepäevade ajaloos võru keeles avaliku loengu.
Alates 24. märtsist on võimalik kandideerida Tartu Ülikooli üliõpilasesindusse valdkonna või instituudi esindajaks. Seda saavad teha kõik Tartu Ülikooli tudengid, kes soovivad seista üliõpilaste huvide ja vajaduste eest ning muuta üheskoos ülikooli paremaks.
Tartu Ülikooli akadeemilisele testil edukalt sooritanud kindlustavad endale koha Tartu Ülikoolis ja saavad valida 32 esimese astme õppekava seast endale sobiva.
Doktorantuur pakub võimalust arendada nii seoste loomise ja infotöötluse oskusi kui ka võimet keerukaid projekte juhtida, kriitikast õppida ning selle kõige juures ennastsäästvalt aega planeerida.