Uudised

Kolmapäeval, 10. aprillil kell 19 antakse start juba teist korda toimuvale Tartu Ülikooli kevadjooksule.
  • #kestlikkus
  • uudis
Tartu Ülikool kutsub oma vilistlasi 18. mail taas ülikoolilinna. Kokkutuleku „Tagasi ülikooli“ päeva esimese poole sisustavad taaskohtumised instituutides, ringkäigud ülikooli hoonetes, legendaarsete õppejõudude loengud ja taaselustatud tudengitraditsioonid. Õhtul toimub ühislaulmine peahoone ees, rongkäik ja pidu spordihoones 2 Quick Starti, Justamendi jt saatel.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • uudis
Kontserdisari „Harmonia Universitatis“ on (üli)õpilastele tasuta.
  • #kultuur
  • uudis
Hiljutine uurimistöö proovis mõista uskumusi, mis spordivaldkonnas väärkohtlemisega seoses levivad.
  • #sport
  • #teadus
  • meist mujal
14. märtsil kell 13 on kõik ülikoolipere liikmed ja keelehuvilised oodatud Tartu Ülikooli aulasse emakeelepäeva tähistama.
  • #ühiskonnale
  • uudis
Tartu Ülikooli töötajad ja üliõpilased olid oodatud 23. veebruaril kell 12 ülikooli aulasse Eesti Vabariigi 106. aastapäeva kontsertaktusele.
  • #ühiskonnale
  • #ülikoolist
  • uudis
2024/2025. õppeaastast jõustuvad muudatused puudutavad sisseastujaid ja üliõpilasi, kes kaaluvad õpingute katkestamist või soovivad tulevikus uuesti tasuta samal õppeastmel õppima asuda.
  • #õppimine
  • uudis
Veebruarist algas kandideerimine Tartu Ülikooli eesti- ja ingliskeelsesse magistriõppesse ning ingliskeelsesse bakalaureuseõppesse.
  • #sisseastumine
  • pressiteade
The 17th Conference of Baltic Society of Sport Sciences 24-26 aprill 2024
  • #rahvusvaheline
  • pressiteade
8. veebruaril kell 15 algab Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis vestlusring „Naised teaduses: kas sookoll kimbutab teadust?“, mida saab otseülekandena jälgida ka UTTV-s.
  • #kestlikkus
Dekaan Margus Lemberi pöördumine
  • #ülikoolist
  • uudis
1. jaanuaril 2024 asub Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekaanina ametisse professor Külli Kingo. Koos temaga alustavad valdkonnas tööd ka uued prodekaanid.
  • #juhtimine
  • uudis
12. detsembril autasustati 2023. aasta parimaid üliõpilaste teadustöid.
  • uudis
Selgusid TÜ Kliinikumi Lastefondi logopeedia, eripedagoogika ja füsioteraapia stipendiaadid
  • #õppimine
  • uudis
Tartu Ülikooli kehalise kasvatuse didaktika lektor ja haridusuuendaja Maret Pihu pälvis kehalise kasvatuse aine kaasajastamise eest 30. novembril haridus- ja teadusminister Kristina Kallase tänukirja.
  • uudis
Kes on teismeeas ülekaaluline või rasvunud, on 40–80 protsendil juhtudest rasvunud ka täiskasvanueas. Marit Saluse kaitstud doktoritöö näitab, et juba 12 nädalaga on sprindi intervalltreeninguga võimalik parandada rasvunud noorel mitmeid tervisenäitajaid.
  • #teadus
  • uudis
16.–19. novembril toimus Euroopa Liikumisõpetuse Assotsiatsiooni 34. foorum, kus assotsiatsiooni uude juhatusse valiti Tartu Ülikooli liikumisõpetuse nooremteadur Hasso Paap.
  • uudis
15.–17. novembril toimus rahvusvahelise spordi- ja kultuuriorganisatsiooni MOVE aastakongress, kus tervist edendavate koolide kategoorias valiti võitjaks sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi liikumislabor programmiga „Liikuma kutsuv kool“.
  • uudis
Tartu Ülikooli senat valis 27. oktoobril Tartu Ülikooli teenetemärkide saajaid. Meditsiiniteaduste valdkonnast anti tunnustus 16 inimesele.
  • uudis
Teisipäeval külastas Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekanaati Prantsuse saatkonna esindaja Mélie Cornet, et arutada õppe- ja teaduskoostöövõimalusi Prantsusmaaga.
  • #koostöö