Sporditeaduste ja füsioteraapia instituut

Sporditeaduste ja füsioteraapia instituut on ülikooli kõige enam liikumisele ja spordile keskenduv instituut, mis on kujunenud arvestatavaks liikumis- ja sporditeaduste keskuseks nii Eestis kui Euroopas.

Meie õppejõud ja üliõpilased on tihedalt seotud nii Eesti Füsioteraapia Üliõpilaste Seltsi, Eesti Akadeemilise Spordiliidu, Eesti Olümpiakomitee, Eesti Kehalise Kasvatuse Liidu, spordialaliitude kui teiste erialaste ühingutega. Just sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi initsiatiivil on loodud aktiivne Balti Sporditeaduste Ühing, mis on liikumis- ja sporditeaduste alaste ürituste liikumapanevaks jõuks nii Eestis kui üle maailma. Akadeemilise tegevuse kõrval esindavad meie üliõpilased ja õppejõud Tartu ülikooli ja Eestit edukalt rahvusvahelistel spordivõistlustel.

Meie instituudi õppetöös on teooria tihedalt seotud praktikaga ning tudengid saavad pühenduda neid huvitavale spordialarühmale. Õpet mitmekesistavad välisõppejõudude esinemised ning Eesti erialaekspertide osalemine õppetöös. Meie hinnatud õppejõudude hulgas on mitmeid endisi tippsportlasi, näiteks üliõpilaste maailmameistrivõistluste pronksmedali omanik sõudmises Jarek Mäestu, olümpialasest rannavõrkpallur Kristjan Kais, jõutõstmise maailmameistrivõistluste medalist Peep Päll ja Eesti tippkorvpallur Toomas Kandimaa.
 

Sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi eesmärke, tegevust ja juhtimist sätestab põhikiri, millega saab tutvuda

File

#instituudist

Liikuma Kutsuva Kooli sügisseminar 2022 toimub 15.–16. novembril Tartus

Liikuma Kutsuva Kooli sügisseminar 2022 toimub 15.–16. novembril Tartus.
#instituudist
MV

Jaak Maaroosi pikaaegne elutöö jõudis kaante vahele