Otsi uudist

Neljapäeval, 4. juulil avati Tartu Linnamuuseumis püsinäitus „Meie Tartu“, mis tutvustab erinevaid Tartu linnaosasid. Paljude teiste linnaosade seas saab tutvuda ka Maarjamõisaga.
  • #kultuur
  • uudis
28.–30. juunini toimusid Kääriku spordikeskuses üliõpilaste XXIV suvemängud, kus üldvõidu noppis Tartu Ülikool.
  • #sport
  • uudis
Eesti Teadusagentuur (ETAG) avas 2024. aasta üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi.
  • #õppimine
  • uudis
Meditsiiniteaduste valdkonna õppeaasta alguse avatervitus toimub esmaspäeval, 2. septembril kell 11.00 Tartu Ülikooli peahoone aulas (Ülikooli 18).
  • #õppimine
  • uudis
26. juuni südaööni võeti vastu avaldusi Tartu Ülikooli esimese astme ja magistritaseme õppesse.
  • #sisseastumine
  • uudis
Sellelt lehelt leiad info, mida vajad Tartu Ülikooli esmakursuslasena õpingute edukaks alustamiseks.
  • uudis
Tartu Ülikooli magistritöös uuriti insuldijärgse füsioteraapia kasutamist Eestis 2010–2020. aastatel. Tulemused näitasid, et maakonniti on insuldijärgselt füsioteraapia kättesaadavus erinev.
  • uudis
Kuigi Eesti meediamaastikul pühendatakse keskkonnateemadele rohkem tähelepanu kui kümne aasta eest, takerduvad ajakirjanikud nende käsitlemisel sageli kobarprobleemidele iseloomulikku keerukusse.
  • uudis
Alates 12. juunist on Tartu Ülikooli õppeinfosüsteemis (ÕIS) kasutusel uus õppija töölaud, mis toob õppija jaoks olulise info ühte keskkonda kokku.
  • uudis
Tartu Ülikool ootab doktoriõppesse kandideerima tulevasi teadlasi ja tippspetsialiste.
  • #sisseastumine
  • uudis
6. juunil kell 16.00–17.30 toimus Tartu Ülikooli raamatukogu muusikaosakonna seminariruumis arutelu „Meedia roll ühiskonna kestliku kursi kujundamisel“.
  • #kestlikkus
  • uudis
Seekordse kestlikkuse infokirja teemadering ulatub väikeste keelte püsimisest, kestlikest liikumisviisidest ja kliimaseadusest tuumajaamani välja.
  • #kestlikkus
  • uudis
Välkkõnelejad igast valdkonnast on oodatud esitama eesti- või ingliskeelseid kaasahaaravaid ettekandeid, milles tutvustavad enda teadustöö tähtsust ja tulemusi.
  • uudis
29. mail andis Eesti Inimõiguste Keskus Tallinnas ministeeriumide ühishoones Tartu Ülikoolile teist korda üle märgise „Austame erinevusi“.
  • #tunnustamine
  • #ülikoolist
  • uudis
Laste kehalise aktiivsuse suurendamiseks peaksid tihedat koostööd tegema nii kool, kodu kui ka spordiklubid, leiti 18. mail Tartu [eel]arvamusfestivali arutelul.
  • uudis
Sportlaste ja treenerite tunnetuslik arusaam treeningu mahust ja intensiivsusest võib eriti madala koormusega treeningute puhul märgatavalt erineda, selgub Tartu Ülikooli teadlaste uuringust.
  • meist mujal
Kolmenädalane ööraamatukogu alustab sel kevadel 20. mail ja kestab 7. juunini. Koos üliõpilasesindusega korraldatud ööraamatukogu on tudengitele...
  • uudis
Tartu Ülikooli liikumislabori Liikuma Kutsuva Kooli programm korraldab 20. –24. mail õuesõppenädala, mille raames kutsub kõike Eesti koole vähemalt ühe nädala jooksul viima ainetunde läbi õues.
  • #koostöö
  • uudis
Tartu Ülikooli vilistlaste kokkutulek „Tagasi ülikooli“ kulmineerus 18. mail ühislaulmisega peahoone ees, rongkäiguga läbi linna ja peoga ülikooli spordihoones.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • uudis
Sel kevadel võõrustab Tartu esmakordselt mööda Eestit rändavat [eel]arvamusfestivali, mis toimub 17. ja 18. mail. Aruteludes astuvad üles ka Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna teadlased.