Tartu Ülikooli üliõpilasesindus

Üliõpilaskonna volikogu istungil valiti uus juhatus

Neljapäeval, 1. juunil toimunud Tartu Ülikooli üliõpilaskonna volikogu selle õppeaasta viimasel istungil valiti ametisse uus juhatus. Esimeheks saab arstiteaduse üliõpilane Renar Kihho, aseesimeesteks varem üliõpilasesindaja rolli täitnud Teele Kanarbik ja Anette-Mai Pirk-Birk. Uue juhatuse ametiaeg algab 1. juulil 2023 ning kestab 30. juunini 2025.

Uus esimees Renar Kihho on arstiteaduse õppekava 4. kursuse üliõpilane ja Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi (EAÜS) liige. Viimase aasta oli Kihho ka EAÜS-i juhatuse esimees. Kihho võtab TÜÜE esimehe ameti üle praeguselt esimehelt Katariina Sofia Pätsilt. Aseesimeesteks valitud Teele Kanarbik ja Anette-Mai Pirk-Birk on üliõpilasesindajad olnud vastavalt ühe aasta ja poolteist aastat. Kanarbik kuulub haridusteaduste instituudi ja sotsiaalteaduste valdkonna üliõpilaskogusse alates eelmisest sügisest, Pirk-Birk on olnud üliõpilasesinduses kolm semestrit nii ajaloo ja arheoloogia instituudi kui ka humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna esindajana.

Üliõpilasesinduse juhatusse kuuluvad esimees ja kaks esimeest, kelle ametiaeg kestab valimiseeskirja põhjal kaks aastat. Juhatuse valimisi reguleerib TÜÜE üldine valimiseeskiri.

Uus juhatuse esimees

Renar Kihho

Uued juhatuse aseesimehed

Teele Kanarbik