Renna Nelis

Tartu Ülikooli liikumislabor sai programmi „Liikuma kutsuv kool“ eest tervist edendava kooli rahvusvahelise auhinna

Programmi „Liikuma kutsuv kool“ esindus
Programmi „Liikuma kutsuv kool“ esindus (autor: Maia Burlaka)

15.–17. novembril toimus rahvusvahelise spordi- ja kultuuriorganisatsiooni MOVE aastakongress, kus tervist edendavate koolide kategoorias valiti võitjaks sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi liikumislabor programmiga „Liikuma kutsuv kool“.

Tartu Ülikooli liikumislabori juht, tervisekasvatuse kaasprofessor Merike Kull ütles, et see on suur

tunnustus eelkõige programmis osalevatele Eesti koolidele. „Meil on väga hea meel, et koolides on liikumine muutumas üha enam koolipäeva loomulikuks osaks ning see toob juurde õppimis-, liikumis- ja koolirõõmu,“ sõnas ta. Programmi eesmärk ongi toetada koole igapäevase õppetöö ja koolikeskkonna liikumissõbralikumaks muutmisel.

Tervist edendava kooli auhinna võitja valiti välja 55 projekti seast. Programmi „Liikuma kutsuv kool“ kõrval olid finaalis ka näiteks Ühendkuningriigi ja Keenia tervist edendavad projektid. Tunnustuseks saadud legotaiesed võtsid vastu kaasprofessor Merike Kull, programmi „Liikuma kutsuv kool“ arendajad ja koolitajad Maarja Park ja Katrin Mägi, liikumisharrastuse teadur Evelin Mäestu ja projektijuht Riina Järvela.

Praeguse seisuga on programmiga „Liikuma kutsuv kool“ liitunud 206 Eesti kooli, mis moodustab 40% kõigist üldhariduskoolidest. Programm tugineb rahvusvahelisele teadusele, Tartu Ülikooli liikumislabori uuringutele ja arendustegevusele ning programmis osalevate koolide kogemustele.

Programmi „Liikuma kutsuv kool“ viiakse ellu aastatel 2020–2023 Euroopa Majanduspiirkonna ja Norra toetuse 2014–2021. aasta programmist „Kohalik areng ja vaesuse vähendamine“ rahastatud projekti „Kooliõpilaste liikumisaktiivsuse toetamine“ raames.

Tutvu liikumislabori tegemistega ja programmiga „Liikuma kutsuv kool“.

Üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi laureaadid

Parimad üliõpilastööd said preemia

Sigrid Tilk, Maret Pihu ja Karin Vassil haridusministri tänukirjadega ning liikumisõpetuse lennukust sümboliseerivate kollaste vihmavarjudega.

Kehalise kasvatuse uuendaja Maret Pihu sai haridus- ja teadusministrilt tänukirja

Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituut

Tartu Ülikooli nooremteadurist sai Euroopa Liikumisõpetuse Assotsiatsiooni juhatuse liige