Foto:
Erakogu

Keha koostise määramine

Tegemist on röntgeni põhimõttel töötava kõige usaldusväärsema ja täpsema meetodikaga keha koostise hindamisel. Testi käigus määratakse: keha rasvaprotsenti, rasvamassi, rasvavaba massi, luustiku massi ja luutihedust. 

Vajadusel võimalik täpsem luutiheduse skanneering puusaliigesest ja selja lumbaarosast.

Testi on soovitatav teha eelkõige sportlastel, kelle treeningprotsessis on olulisel kohal manipulatsioonid keha koostisega. Samas on optimaalne keha koostis oluline väga paljudel spordialadel ning see teadmine võimaldab vajadusel ka treeninguid vastavalt suunata. Testi soovitame teha min 1 kord aastas, fitnessi ja jõutreeningutega tegelejatel, kahevõitlusaladel ka sagedamini, vastavalt võistlusplaanile.

Testi kestvus ca 20 min, tulemused esitatakse väljatrükil.

#koostöö #teadus

Ettekanne: Edoardo Malfatti „Congenital myopathies in 2022"

Esmaspäeval, 12. detsembril kell 12 teeb ettekande professor Edoardo Malfatti teemal "​​​​​​​Congenital myopathies in 2022”.
#teadus #ühiskonnale

Dr. Jens K. Habermann peab avaliku loengu „Advancing Research through Biobanking in Europe and beyond – from community engagement to cross-country collaborations“

14. novembril kell 9.00 peab A. Linkbergi auditooriumis (Puusepa 8) avaliku loengu Euroopa biopankade tsentraalse infrastruktuuri BBMRI-ERIC peadirektor professor Dr Jens Habermann.
#teadus
Jarek Mäestu Kääriku spordikeskuse 75. aastapäeva konverentsil_autor Mikk Otsar

JÄRELVAADATAV: Liikumise ja spordibioloogia professor Jarek Mäestu räägib inauguratsiooniloengul, kuidas mõista paremini treeningukoormuse mõju