Autor:
Erakogu

Keha koostise määramine

Tegemist on röntgeni põhimõttel töötava kõige usaldusväärsema ja täpsema meetodikaga keha koostise hindamisel. Testi käigus määratakse: keha rasvaprotsenti, rasvamassi, rasvavaba massi, luustiku massi ja luutihedust. 

Vajadusel võimalik täpsem luutiheduse skanneering puusaliigesest ja selja lumbaarosast.

Testi on soovitatav teha eelkõige sportlastel, kelle treeningprotsessis on olulisel kohal manipulatsioonid keha koostisega. Samas on optimaalne keha koostis oluline väga paljudel spordialadel ning see teadmine võimaldab vajadusel ka treeninguid vastavalt suunata. Testi soovitame teha min 1 kord aastas, fitnessi ja jõutreeningutega tegelejatel, kahevõitlusaladel ka sagedamini, vastavalt võistlusplaanile.

Testi kestvus ca 20 min, tulemused esitatakse väljatrükil.

Tartu Ülikool

Kehalise aktiivsuse suurendamine on esmatähtis tervise ja elukvaliteedi suurendamiseks nii üksikisiku kui ka rahva tasandil

Martin Argus kaitseb doktoritööd „Musculoskeletal disorders in relation to work-related factors, physical activity, functional characteristics, and COVID-19 lockdown among office workers“

24. augustil kaitseb Martin Argus doktoritööd „Musculoskeletal disorders in relation to work-related factors, physical activity, functional characteristics, and COVID-19 lockdown among office workers”
Meditsiiniteaduste vadkond

Ootame teese arstiteaduskonna aastapäeva teaduskonverentsile