1. veebruarist saab SAIS-is esitada avalduse Tartu Ülikooli magistriõppesse astumiseks. Meditsiiniteaduste valdkonnas on valida neli magistriõppekava: füsioteraapia, õendusteadus, kehaline kasvatus ja sport ning rahvatervishoid.
Meditsiiniteaduste valdkonna magistriõppesse oodatakse kandideerima kõiki neid, kes lõpetavad Tartu Ülikoolis tänavu bakalaureuseõppe, on Tartu Ülikooli lõpetanud varasematel aastatel või omandanud kõrghariduse mõnes teises kõrgkoolis.
RAHVATERVISHOID
Rahvatervishoiu magistriõppekava programmijuht, epidemioloogia professor Anneli Uusküla tõdes, et rahvatervishoiu magistriõppes omandatud teadmiste ja oskuste väärtus ei ole Eestis olnud kunagi nii selgelt tunnetatud kui 2020. aastal, COVID-19 epideemia ajal.
„Rahvatervishoidu, epidemioloogiat ja terviseriskide ennetamise strateegiaid käsitlevate süvateadmiste rakendusvaldkond on väga avar. Noori nüüdisaegsete tõenduspõhiste teadmistega inimesi otsivad paljud tööandjad, ministeeriumidest kuni eraettevõtjate ja ülikoolideni,“ ütles ta. Rahvatervishoidu oodatakse õppima bakalaureusekraadi või sellega võrdse haridustasemega innukaid ja arukaid noori, kes soovivad teha tööd tervise ning elukeskkonna parandamiseks.
Tutvu rahvatervishoiu magistriõppekavaga.
ÕENDUSTEADUS
Õendusteaduse magistriõppekava programmijuht, õendusteaduse nooremlektor Ere Uibu rääkis, et tänapäevane tervisesüsteem vajab tõhusat erialadevahelist meekonnatööd, tulemuslikku juhtimist ja hea väljaõppega tervisespetsialiste ning õendusteaduse magistriõppekava võimaldab edendada kõiki neid aspekte.
„Õppekava lõpetanu on pädev töötama terviseteaduste õppejõuna ning koolitama tulevasi tervisespetsialiste, samuti on ta omandanud teadmised ja oskused selleks, et töötada edukalt juhtival ametikohal tervishoiuasutuses,“ kirjeldas ta. Õendusteadust õpivad tervisespetsialistid eri kutsealadelt, mille ühine väärtus on inimese tervise eest hoolitsemine. „Kutsealade ühisosa ja koos õppimine annavad suurepärase eelduse hilisemaks erialadevaheliseks koostööks.“
Õendusteaduse magistriõppesse oodatakse bakalaureusekraadi või rakenduskõrgharidusega õdesid, ämmaemandaid, füsioterapeute, tegevusterapeute, tervisekaitse spetsialiste, tervisedendajaid, bioanalüütikuid ja radioloogiatehnikuid, kes soovivad tõenduspõhiselt arendada oma kutseala ja tervisesüsteemi ning näevad end töötamas õppejõuna või kandmas juhtimisvastutust.
KEHALINE KASVATUS JA SPORT
Sportmängude didaktika lektor, kehalise kasvatuse ja spordi õppekavade programmijuht Kristjan Kais tõdes, et inimese igapäevaelu ei ole kunagi nõudnud nii vähe füüsilist pingutust kui praegu ning seepärast on liikumisest ja kehakultuurist saanud paljudele inimestele eluliselt tähtis tervise tagaja.
„Kehalise aktiivsuse tähtsust mõistetakse meie ühiskonnas järjest rohkem, mistõttu väärtustatakse ka kehalise kasvatuse õpetaja, treeneri ja spordijuhi tööd. Tippsport toetub üha enam teaduslikele meetoditele, seega on sporditeadlastel asendamatu ja kasvav osa tippsportlaste meeskondades ka tulevikus,“ rõhutas Kais.
Kehalise kasvatuse ja spordi magistriõppesse oodatakse kandideerima kõiki neid, kellel on sügav huvi sporditeaduste vastu. „Ootame nii neid, keda köidab kehalise kasvatuse õpetaja või treeneri amet, kui ka neid, kes näevad ennast tulevikus sporditeadlase või -juhina. See sobib kõigile, kellele meeldib liikuv ja aktiivne töö noortega või uudsete lahenduste otsimine sporditeadlasena,“ loetles Kais.
Tutvu kehalise kasvatuse ja spordi magistriõppekavaga.
FÜSIOTERAAPIA
Füsioteraapia magistriõppes antakse teoreetilised süvateadmised ning praktilised ja mitmekülgsed oskused, mis vastavad füsioterapeudi kutsestandardi 7. kutsekvalifikatsioonitaseme nõuetele. Võimalik on spetsialiseeruda laste, täiskasvanute, geriaatrilisele või spordi füsioteraapiale.
Alates 1. veebruarist ootavad kandideerijaid ka Tartu Ülikooli ingliskeelsed õppekavad, sh ingliskeelne arstiteaduse integreeritud õppekava. Neilt, kes soovivad asuda õppima eestikeelsete bakalaureuseõppekavade või bakalaureuse- ja magistriõppe integreeritud õppekavade alusel, hakkab Tartu Ülikool avaldusi vastu võtma 18. juunil.
Tutvu sisseastumistingimuste ja oluliste kuupäevadega Tartu Ülikooli sisseastumisveebis.