Said Tartu Ülikooli sisse. Mis edasi?

Palju õnne ja tere tulemast ülikooliperre! Enne, kui hakkad täiel rinnal suve nautima, tee veel üks oluline samm ja kinnita, et tuled ülikooli õppima. Anname sulle selleks mõne soovituse.

  • Sellest, et oled ülikooli sisse saanud, annab märku SAIS-is avaldusele lisatud tunnus „vastuvõetav“. Sulle saadetakse selle kohta SAIS-ist ka e-kiri, kuid meie ei saa tagada, et see sinuni jõuab. Seepärast hoia oma avaldusel SAIS-is silm peal.
  • Õppima tuleku pead kinnitama kahe päeva jooksul pärast vastuvõtuotsust.
  • Kui sa ei kinnita õppima tulekut tähtajaks, tähendab see, et sa loobud oma õppekohast.
  • Kui sa said sisse mitmele õppekohale, siis kinnita õppekava, mille alusel tuled õppima, ja loobu õppekohast, kus sa ei plaani õppima asuda. Sul on palju kaaskandideerijaid, kes ootavad pikisilmi võimalust pingereas ülespoole tõusta ja saada ülikoolilt kinnitus sissesaamise kohta.
  • Õppima tuleku saad vajaduse korral kinnitada mitme õppekava puhul. Arvesta ainult sellega, et iga uus õppima tuleku kinnitus tühistab eelmise. Seega võid olla kindel, et kui kõrgkool, kuhu soovid õppima asuda, avaldab oma vastuvõetute nimekirjad hiljem kui see kõrgkool, kuhu oled juba sisse saanud, saad oma valikut alati muuta.
  • Õppima tuleku kinnitamine ei tühista sinu teisi avaldusi, millel on tunnus „kandideeriv“ ja mis ootavad vastuvõtuotsust.
  • Vabaks jäänud õppekohti täidame ülikoolis 19. augustini.
  • Kui sul ei õnnestu SAIS-is oma õppima tulekut kinnitada (sa ei saa SAIS-i sisse logida vms), siis võta esimesel võimalusel ühendust Tartu Ülikooli vastuvõtutalitusega aadressil sisseastumine@ut.ee või telefonil 737 5625.
  • Loe veel täpsemalt õppima tuleku kinnitamisest

Kui oled õppima tuleku kinnitanud (SAIS-is on avalduse staatus sel juhul „tuleb õppima“), siis polegi sul enne õppeaasta algust vaja enam midagi teha.

Augusti lõpus immatrikuleerime sind Tartu Ülikooli üliõpilaseks ja 29. augustil toimub õppeaasta avaaktus. Tutvu kindlast ka infoga uuele üliõpilasele mõeldud lehel.

 
#sisseastumine
Tartu Ülikooli saab kandideerida 28. juunini.

12. juunil algab kandideerimine Tartu Ülikooli esimese astme õppesse

#sisseastumine
Tartu Ülikooli infopäev

JÄRELVAADATAV: Tartu Ülikooli virtuaalne sisseastumise infopäev

#õppimine #sisseastumine
Peamaja

Tartu Ülikooli magistriõppe eestikeelsetele erialadele saab kandideerida 28. juunini