Eksperdid räägivad digipahedest ja -pahadest meditsiinis

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkond kutsub meditsiini- ja tervishoiutöötajaid ning teisi huvilisi veebikonverentsile, mis annab ülevaate privaatsusest, andmekaitsest, digihügieenist ja digitaalsest enesekaitsest meditsiinis.

Konverents „Digipahed ja digipahad meditsiinis“ toimub reedel, 19. märtsil ning see toob kokku kogemused avalikust- ja erasektorist ning meie personaalsest igapäevasest nutikasutusest.

Konverentsil räägivad Cybernetica AS privaatsusõiguse spetsialist Triin Siil ja privaatsustehnoloogiate spetsialist dr Liina Kamm e-tervisest ja privaatsusest. Tartu Ülikooli Kliinikumi informaatikateenistuse projektijuht Priit Koovit annab ülevaate andmekaitsest kliinikumis ning kliiniline psühholoog ja pereterapeut Kätlin Konstabel kõneleb tervislikust nutikasutusest. Päeva lõpetab ettekandjate ühine arutelu. Sündmust juhib arst-resident Gerhard Grents.

Konverents on osa Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna digipädevuse arendamise programmist. Meditsiiniteaduste valdkonna õppeprodekaan, digipädevuse projektijuht Anti Kalda rõhutab digimaailma mitmekülgsust: „Digimaailma kasutamisel on loendamatu hulk hüvesid nagu kiire infovahetus, andmete kättesaadavus, suurte andmemahtude töötlemine jpm, aga selle kõrval ei tohi unustada ka ohte ja riske, mis digimaailmas varitsevad. Targa digikäitumise aluseks on digipädevused, mis muuhulgas kätkevad endas ka kriitilist meelt ja oskust ennast digimaailmas kaitsta.“

Lisateave:
Anti Kalda
meditsiiniteaduste valdkonna õppeprodekaan, digipädevuse projektijuht
anti.kalda@ut.ee