Biomeedikumi segakoor võitis uudsel konkursil Koorivisioon III preemia

Biomeedikumi segakoor osales 25. septembril Eesti esimesel Koorivisioonil, mis leidis aset Viljandi Pärimusmuusika Aidas. Segakoor saavutas konkursil auväärse III koha.

Sel sügisel toimus Eesti Segakooride Liidu korraldusel esmakordselt konkurss Koorivisioon, eesmärgiga tuua laiema kuulajaskonnani Eesti heliloojate, seadjate ja muusikute teoseid. Tegemist oli kahevoorulise konkursiga, mille esimeses voorus tuli konkursile esitada video uuest koorilaulust või lauluseadest. Kümme parimat laulu valiti esitamiseks finaalkontserdil. Biomeedikumi segakoor esitas Tiit Lehto ja Aino Saadiku loo "Ära koo mu käpikuisse päikest". Kooriseade sellele laulule lõi koori dirigent Liisa Rahusoo. Kontrabassil saatis Andres Alaru.

Biomeedikumi segakoor loodi 2011. aasta septembris ning on sellest ajast järjepidevalt tegutsenud. Koori liikmeteks on Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna ja TÜ Kliinikumi töötajad, doktorandid ja üliõpilased. Koori dirigent Liisa Rahusoo on õppinud klaverit Tartu I Muusikakoolis ja kooridirigeerimist Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis Lauri Breede dirigeerimisklassis. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe professor Ants Üleoja ning magistriõppe professor Ants Sootsi dirigeerimisklassis. Alates 2004. aastast on Liisa Rahusoo juhatanud erinevaid koore ning kirjutanud neile seadeid.