Alanud on registreerimine arstiteaduskonna aastapäevale, mille keskmes on personaalmeditsiin

10. ja 11. oktoobril tähistatakse Tartu Ülikoolis arstiteaduskonna aastapäeva. Teaduskonverentsil tutvustatakse ligi saja meditsiiniteaduste valdkonnas viimasel ajal tehtud teadusuuringu tulemusi ning teemakonverentsil „100 aastat personaalset meditsiini“ käsitlevad eri valdkondade eksperdid personaalmeditsiini arengut. Registreerimine on alanud.

Kõigile huvilistele avatud aastapäevasündmused algavad neljapäeval, 10. oktoobril Biomeedikumis toimuva teaduskonverentsiga, kus valdkonna teadurid, õppejõud, doktorandid ja üliõpilased tutvustavad viimase aasta teadusuuringute tulemusi.

Lisaks tavapärastele teaduskonverentsi ettekannetele tutvustatakse suuliselt ka valikut e-posterettekannetest. E-postrid pannakse üles parooliga kaitstud keskkonda, kuhu pääsevad ligi vaid konverentsile registreerunud. E-posterettekannetega saab tutvuda 9.–11. oktoobrini.

Arstiteaduskonna aastapäeval esitletakse nii suuliselt kui ka e-posterettekannetena ligi saja teadustöö tulemusi. Muu hulgas tulevad tutvustamisele järgmised teadustööd:

• „Emakakaelavähi sõeluuringus osalemist mõjutavad tegurid Eestis“;
  • „Depressiivsuse teke Eesti kesk- ja vanemaealistel SHARE uuringu põhjal“;
  • „Insuldi haigestumus noortel täiskasvanutel aastatel 1991–2017 Tartus“;
  • „Meeste viljatuse geneetilised põhjused ja seos muude terviseriskidega“;
  • „Aju plastilisuse muutused kroonilise neuropaatilise valuga kaasneva depressiooni kujunemisel“;
  • „Trendid seljaajutraumade haigestumuses 1997–2018“;
  • „Eesti 15–16-aastaste kooliõpilaste kanepi tarvitamine ja sellega seotud tegurid“;
  • „Kooliõdede kogemused ülekaalulisuse ennetamisega: kvalitatiivne uurimus Tartu ja Tallinna üldhariduskoolides“;
  • „Viljatusravi läbivate paaride füüsilise aktiivsuse ja istuva elustiili seos viljatusravi edukuse ning raseduse tulemustega“;
  • „Uue disainiga puusaliigese endoproteesi (SP-CL®) kasutuspraktika ja intraoperatiivsed tüsistused TÜ Kliinikumis“.

Reedel, 11. oktoobril toimub Biomeedikumis teemakonverents „100 aastat personaalset meditsiini“. Teiste seas esinevad Tallinna Ülikooli pärimuskultuuri dotsent Marju Kõivupuu, Tartu Ülikooli Eesti geenivaramu asedirektor, epi- ja farmakogenoomika juhtivteadur Lili Milani, Tartu Ülikooli kliinilise geneetika keskuse juhataja, kliinilise geneetika professor Katrin Õunap, Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini instituudi onkoloogia dotsent Peeter Padrik ning Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini instituudi reumatoloogia vanemteadur Riina Kallikorm.

11. oktoobri õhtul toimub dekaan Margus Lemberi vastuvõtt ja pidulik õhtusöök, kus tunnustatakse teaduskonverentsi parimaid ning antakse üle Tartu Ülikooli arstiteaduskonna medalid. Samuti antakse üle stipendiumid ja lõputunnistused suvel ülikooli lõpetanud arst-residentidele.

Tutvu kavaga ja registreeru üritusele meditsiiniteaduste valdkonna kodulehel.

Arstiteaduskonna aastapäeva raames toimub 9. oktoobril farmaatsia instituudis konverents „Professor Johannes Tammeorg 100“. Lisateave ja registreerimine konverentsile farmaatsia instituudi kodulehel.

Üritus on pühendatud rahvusülikooli 100. aastapäevale. Koos eestikeelse ülikooli 100. sünnipäevaga tähistatakse ka sajandipikkust eestikeelse meditsiinihariduse andmist.

Lisateave:
Kristina Hermann